Preskočiť na hlavný obsah

Za Kunovským vodníkom 2013

Ani usilovné pátranie 30-tich Záhorákov umocnené podporou kamarátov cyklistov zo Starej Turej neprinieslo uspokojivé výsledky pri lokalizácii výskytu Kunovského vodníka ktorý 30.6.2012 podľa overených správ mal opustiť vody Kunovskej priehrady a vítať návštevníkov pri otvorení letnej turistickej sezóny. Snáď len bdelé oko fotografa dokázalo v nestráženom okamihu zachytiť na jedinej snímke bytosť vzdialene pripomínajúcu Kunovského hastrmana. Týmto prosíme všetkých, ktorý dotyčného na uvedenej snímke spoznali o jeho jednoznačnú identifikáciu. Ani tento drobný nezdar však nedokázal narušiť hladký priebeh podujatia zavŕšeného degustáciou unikátneho pivka z Prievalského pivovaru...(o:


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Privítajme jar na bicykli 14.apríla

Slovenský cykloklub Záhorák Malacky pozýva malých aj veľkých cyklistov v nedeľu 14.apríla o 9:00 pred malackú synagógu na štart spoločnej cyklojazdy na Devín ktorou symbolicky otvoríme ďalšiu cykloturistickú sezónu na Záhorí.
Tešíme sa na Vašu účasť. 


Pamätník pre Petra

Priatelia, po dlhom období bojovania s bosanskými úradmi, hľadaním realizátorov pamätníka a vôľou ľudí som rád, že Vám dnes môžem oznámiť, že pamätník je na svete. Momentálne čaká na vyschnutie a pravdepodobne budúci týždeň bude osadený na mieste tragédie. Moje pôsobenie je od mája tohoto roku v BiH ukončené, veľmi som túto záležitosť chcel ukončiť do nášho odchodu, avšak niektoré veci sa bohužiaľ nedali posunúť tak ako som si želal. Momentálne aj môj veľký dík patrí hlavne našemu tlmočníkovi Harisovi Parlovi, ktorý sa o vec postaral. Vám aj v mene Peťa a Jeho rodiny ďakujem, Vaše príspevky pomohli uchovať jeho meno. Na deň 29.9.2018 sa plánuje uskutočnenie komemorácie na mieste nehody v Sarajeve s prítomnosťou miestných médií, cykloklubu Giro di Sarajevo, slovákov v BiH atď. Mojim zámerom je upovedomiť aj slovenské médiá s čím by mi mohol pomôcť cykloklub Záhorák. Zatiaľ Vám ďakujem a budem naďalej informovať. 
S pozdravom Peter Šulgan
fotogaléria Sarajevo 2018