Preskočiť na hlavný obsah

Cykloturisti privítali jar na Devíne.

Viac než dve desiatky cyklistov z Malaciek a okolia odštartovalo v nedeľu 24. apríla v sprievode členov SCK Záhorák Malacky spred malackej synagógy, aby tradičnou cyklojazdu na Devín privítali novú cykloturistickú sezónu. V silnom protivetre odkrajovali svoje prvé jarné prvé jarné kilometre Záhorskou cyklomagistrálou  a cyklotrasou Eurovelo 13 k v poradí už druhému cyklomostu spájajúcemu Slovensko z Rakúskom neďaleko Vysokej pri Morave. Pokrstiac ho symbolicky otlačkami kolies svojich bicyklov napredovali ďalej rakúskou národnou cyklotrasou Kamp - Thaya - March k zámku Schlosshof  a za ním po druhý raz preklenúc rieku Moravu cyklomostom Slobody k hradu Devín, ktorého kulisa dala pôsobivú bodku za vydareným podujatím.

(galéria fotografií sa zobrazí po kliknutí na obrázok)


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Kalendár podujatí SCK Záhorák jar - leto 2022

Kamaráti cykloturisti, po dvoch rokoch obmedzení a zákazov ktoré spoločnej cykloturistike príliš nežičili sa vraciame späť s kalendárom výletov nášho cykloklubu na jar a začiatok leta, ktorý sa vám zobrazí po kliknutí na obrázok. Veríme, že si z ponuky podujatí vyberiete. Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

Stretnutie cykloturistov Slovenska 18. - 21. júna Mikroregión Rimava

Slovenský cykloklub Rimava pozýva priaznivcov cykloturistiky spoznať krásy slovenskej prírody, ľudové zvyky, malé jazierka, rozhľadne a množstvo kostolíkov mikroregiónu Rimava ktorý sa nachádza v Banskobystrickom kraji blízko historického mesta Rimavská Sobota. Našimi spreivodcami budú členovia cykloklubu Rimava ktorí pre účastníkov zrazu pripravili niekoľko zaujímavých trás zameraných na prírodné a kultúrne atraktivity mikroregiónu Rimava a Rimavica. Informácie o programe a zrazu ako aj jednotlivých trasách nájdete v odkaze. https://drive.google.com/file/d/1Mwx5hrqhBGtToMa5bBcWsTwBVYqNd_LR/view?usp=sharing