Preskočiť na hlavný obsah

Cykloturisti privítali jar na Devíne.

Viac než dve desiatky cyklistov z Malaciek a okolia odštartovalo v nedeľu 24. apríla v sprievode členov SCK Záhorák Malacky spred malackej synagógy, aby tradičnou cyklojazdu na Devín privítali novú cykloturistickú sezónu. V silnom protivetre odkrajovali svoje prvé jarné prvé jarné kilometre Záhorskou cyklomagistrálou  a cyklotrasou Eurovelo 13 k v poradí už druhému cyklomostu spájajúcemu Slovensko z Rakúskom neďaleko Vysokej pri Morave. Pokrstiac ho symbolicky otlačkami kolies svojich bicyklov napredovali ďalej rakúskou národnou cyklotrasou Kamp - Thaya - March k zámku Schlosshof  a za ním po druhý raz preklenúc rieku Moravu cyklomostom Slobody k hradu Devín, ktorého kulisa dala pôsobivú bodku za vydareným podujatím.

(galéria fotografií sa zobrazí po kliknutí na obrázok)


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Kalendár podujatí SCK Záhorák jar - leto 2022

Kamaráti cykloturisti, po dvoch rokoch obmedzení a zákazov ktoré spoločnej cykloturistike príliš nežičili sa vraciame späť s kalendárom výletov nášho cykloklubu na jar a začiatok leta, ktorý sa vám zobrazí po kliknutí na obrázok. Veríme, že si z ponuky podujatí vyberiete. Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha 23. mája

Kamaráti cyklisti, aj napriek okolnostiam zamedzujúcim organizovani hromadných športových podujatí, rozhodli sme sa spolu OZ Zenit a cykloklubom Gajary, ponúknuť pre všetkých priateľov cykloturistiky možnosť absolvovať v poradí už 10. ročník cyklomaratónu Memoriálu Petra Patscha. Vzhľadom k okolnostiam, (obmedzenie prevádzky reštauračných zariadení) nebude možné po dojazde do cieľa zabezpečiť občrstvenie v priestor och reštaurácie Illys v Malackách. Spoločný štart (6:30 hod.) ako aj záverečné vyhodnotenie po dojazde, doplnené občerstvením a tombolou. (20:00 hod.) sa z tohoto dôvodu presúvajú do priestorov Poľovníckeho domu na ul. Jána Kollára 982 (asi 200 m za šport. halou Malina smerom k železnici). Tak ako v minulom roku aj tentoraz budú pripravené pre účastníkov dve varianty trasy: trasa 216 km - pre zdatnejších Trasa vedie cestami BSK a čo najvernejšie kopiruje hranice kraja. Jazda sa uskutočňuje za plnej cestnej premávky. Časový limit splnenia výkonu jazdca j