Preskočiť na hlavný obsah

Cykloturisti privítali jar na Devíne.

Viac než dve desiatky cyklistov z Malaciek a okolia odštartovalo v nedeľu 24. apríla v sprievode členov SCK Záhorák Malacky spred malackej synagógy, aby tradičnou cyklojazdu na Devín privítali novú cykloturistickú sezónu. V silnom protivetre odkrajovali svoje prvé jarné prvé jarné kilometre Záhorskou cyklomagistrálou  a cyklotrasou Eurovelo 13 k v poradí už druhému cyklomostu spájajúcemu Slovensko z Rakúskom neďaleko Vysokej pri Morave. Pokrstiac ho symbolicky otlačkami kolies svojich bicyklov napredovali ďalej rakúskou národnou cyklotrasou Kamp - Thaya - March k zámku Schlosshof  a za ním po druhý raz preklenúc rieku Moravu cyklomostom Slobody k hradu Devín, ktorého kulisa dala pôsobivú bodku za vydareným podujatím.

(galéria fotografií sa zobrazí po kliknutí na obrázok)


 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Zahájenie cyklosezóny 2020 sa odkladá.

Kamaráti cyklisti, nakoľko nám tu v okolí začala šarapatiť tá krpatá potvora, ktorej sa vraj ani na bicykli ujsť nedá a je k tomu aj silno družná, zaručene ak by mohla, rada by s nami aj 19. apríla na plánované Zahájenie cyklosezóny 2020 do Devína vybrala. Ak však my chytrejší ako ona budeme a nejaký čas sa ani ny tých bicykloch družiť veľmi nebudeme, snáď tá potvora skoro vykape a my sa spolu nielen na Devín, ale na ďaľšie výlety vyberieme. Dáme si vedieť.

Nasadnite s nami na bicykel

Kamaráti cyklisti, aj tento rok sme pre vás pripravili množstvo zaujímavých cyklovýletov. Tak neváhaje a pridajte sa k nám. Kalendár našich podujatí vo forme tlačiteľnej brožúry si môžete stiahnuť v priloženom odkaze .