Preskočiť na hlavný obsah

Malými Karpatami za hradmi a rozhľadmi 5.5.2013

Na úpätí Malých Karpát v miestach ktoré kedysi križovala stredoveká obchodná cesta týčia sa k nebu ruiny hradu Korlátka. Dnes už na cestách k nemu vedúcich nehrkocú kolesá vozov obchodníkov, no pokračujúc v ich stopách zanechala odtlačky kolies svojich bicyklov na týchto miestach aj dvadsiatka malackých cykloturistov. Nástrahy hornatého terénu zdolávala statočne najmä dámska šestica cykloklubu ktorá v náročných stúpaniach v ničom nezaostávala za pánskou sekciou. Odmenou za vynaloženú námahu boli pre nich pôsobivé výhľady na panorámu Záhorskej nížiny z vrcholkov Malých Karpát, ako aj povznášajúce pocity z prekonania vlastných limitov ktoré im celou cestou nanovo vysielali odhodlanie znova sa oprieť do pedálov.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Privítajme jar na bicykli 14.apríla

Slovenský cykloklub Záhorák Malacky pozýva malých aj veľkých cyklistov v nedeľu 14.apríla o 9:00 pred malackú synagógu na štart spoločnej cyklojazdy na Devín ktorou symbolicky otvoríme ďalšiu cykloturistickú sezónu na Záhorí.
Tešíme sa na Vašu účasť. 


Na bicykli k termálnemu prameňu 2015

Čo poviete na taký prvý jarný kúpeľ v termálnej vode? No neskúsite? Tak nasadnite s nami v nedeľu o 8:00 pri malackej synagóge na bicykle. Vydáme sa spolu nájsť tak trochu skrytý termálny prameň pri Chorvátskom Grobe. Takmer 50°C zohreje všetky kosti, nech sú akokoľvek po zime stuhnuté. A ak by vám v tej vode náhodou aj vyhladlo, JuRaVou pre cyklistov postavenou si do Sv. Jura cestu skrátime a na hodoch tam zaručene nejaké tie dobroty ochutnáme. Keď už domov vládať nebudeme, tak sa na chvíľočku na Košarisku v Zapadnutom kúte zasekneme a potom tú stovečku snáď nejako dáme.

Tí, ktorí sa po zime na 100 km ešte necítite, pokojne na vlak o 9:04 z Malaciek do Bratislavy nasadnite a potom ďalším do Vajnor o 11:07 sa presuňte, 40 km nohám ušetríte. Tu to celé o 11:30 na stanici spoločne odštartujeme. PS. Nezabudnite plavky, aj naturisti! (o:

A takto to dopadlo:


Slovenský cykloklub oslavoval 25. rokov svojej činnosti.

V sobotu 7. septembra oslávil v parku minuiatúr v Podolí spolu s klubmi a svojimi členmi 25. rokov Slovenský cykloklub. Nechýbalo ocenenie osobností, občerstvenie ako aj cyklovýlet na Čachtický hrad. Za SCK Záhorák získal ocenenie in memoriam Peter Patsch za dlhoročný prínos pre rozvoj cykloturistiky na Slovensku.