Preskočiť na hlavný obsah

Malými Karpatami za hradmi a rozhľadmi 5.5.2013

Na úpätí Malých Karpát v miestach ktoré kedysi križovala stredoveká obchodná cesta týčia sa k nebu ruiny hradu Korlátka. Dnes už na cestách k nemu vedúcich nehrkocú kolesá vozov obchodníkov, no pokračujúc v ich stopách zanechala odtlačky kolies svojich bicyklov na týchto miestach aj dvadsiatka malackých cykloturistov. Nástrahy hornatého terénu zdolávala statočne najmä dámska šestica cykloklubu ktorá v náročných stúpaniach v ničom nezaostávala za pánskou sekciou. Odmenou za vynaloženú námahu boli pre nich pôsobivé výhľady na panorámu Záhorskej nížiny z vrcholkov Malých Karpát, ako aj povznášajúce pocity z prekonania vlastných limitov ktoré im celou cestou nanovo vysielali odhodlanie znova sa oprieť do pedálov.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Privítajme jar na bicykli 14.apríla

Slovenský cykloklub Záhorák Malacky pozýva malých aj veľkých cyklistov v nedeľu 14.apríla o 9:00 pred malackú synagógu na štart spoločnej cyklojazdy na Devín ktorou symbolicky otvoríme ďalšiu cykloturistickú sezónu na Záhorí.
Tešíme sa na Vašu účasť. 


Pamätník pre Petra

Priatelia, po dlhom období bojovania s bosanskými úradmi, hľadaním realizátorov pamätníka a vôľou ľudí som rád, že Vám dnes môžem oznámiť, že pamätník je na svete. Momentálne čaká na vyschnutie a pravdepodobne budúci týždeň bude osadený na mieste tragédie. Moje pôsobenie je od mája tohoto roku v BiH ukončené, veľmi som túto záležitosť chcel ukončiť do nášho odchodu, avšak niektoré veci sa bohužiaľ nedali posunúť tak ako som si želal. Momentálne aj môj veľký dík patrí hlavne našemu tlmočníkovi Harisovi Parlovi, ktorý sa o vec postaral. Vám aj v mene Peťa a Jeho rodiny ďakujem, Vaše príspevky pomohli uchovať jeho meno. Na deň 29.9.2018 sa plánuje uskutočnenie komemorácie na mieste nehody v Sarajeve s prítomnosťou miestných médií, cykloklubu Giro di Sarajevo, slovákov v BiH atď. Mojim zámerom je upovedomiť aj slovenské médiá s čím by mi mohol pomôcť cykloklub Záhorák. Zatiaľ Vám ďakujem a budem naďalej informovať. 
S pozdravom Peter Šulgan
fotogaléria Sarajevo 2018