Preskočiť na hlavný obsah

Malými Karpatami za hradmi a rozhľadmi 5.5.2013

Na úpätí Malých Karpát v miestach ktoré kedysi križovala stredoveká obchodná cesta týčia sa k nebu ruiny hradu Korlátka. Dnes už na cestách k nemu vedúcich nehrkocú kolesá vozov obchodníkov, no pokračujúc v ich stopách zanechala odtlačky kolies svojich bicyklov na týchto miestach aj dvadsiatka malackých cykloturistov. Nástrahy hornatého terénu zdolávala statočne najmä dámska šestica cykloklubu ktorá v náročných stúpaniach v ničom nezaostávala za pánskou sekciou. Odmenou za vynaloženú námahu boli pre nich pôsobivé výhľady na panorámu Záhorskej nížiny z vrcholkov Malých Karpát, ako aj povznášajúce pocity z prekonania vlastných limitov ktoré im celou cestou nanovo vysielali odhodlanie znova sa oprieť do pedálov.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Zahájenie cyklosezóny 2020 sa odkladá.

Kamaráti cyklisti, nakoľko nám tu v okolí začala šarapatiť tá krpatá potvora, ktorej sa vraj ani na bicykli ujsť nedá a je k tomu aj silno družná, zaručene ak by mohla, rada by s nami aj 19. apríla na plánované Zahájenie cyklosezóny 2020 do Devína vybrala. Ak však my chytrejší ako ona budeme a nejaký čas sa ani ny tých bicykloch družiť veľmi nebudeme, snáď tá potvora skoro vykape a my sa spolu nielen na Devín, ale na ďaľšie výlety vyberieme. Dáme si vedieť.

Nasadnite s nami na bicykel

Kamaráti cyklisti, aj tento rok sme pre vás pripravili množstvo zaujímavých cyklovýletov. Tak neváhaje a pridajte sa k nám. Kalendár našich podujatí vo forme tlačiteľnej brožúry si môžete stiahnuť v priloženom odkaze .