Preskočiť na hlavný obsah

Na Dobrú vodu a Katarínku 2011

Priam v srdci Malých Karpát, na mieste ktoré križovala stredoveká obchodná cesta leží dedinka Dobrá Voda. Dnes už po cestách k nej vedúcich nehrkocú kolesá vozov, nahradili ich kolesá bicyklov Malackých cykloturistov. Pokračujúc v stopách pútnikov prekročili hrebeň Malých Karpát a ocitli sa v malebnej dedinke učupenej pod masívom Malých Karpát kde ovlažení dúškami vody.
Ovlažení dúškami vody z prameňa nesúceho meno obce a podmanení jej pôvabom v tichosti spočinuli na miestnom cintoríne pred hrobom básnika a spisovateľa Jána Hollého, ktorý na Dobrej Vode strávil posledných 6.rokov svojho života. Skôr než sa znova po stopách pútnikov vydali k domovu nenechali si ujsť pôsobivý výhľad z ruín mohutného, nikdy nedobytého Dobrovodského hradu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Kalendár podujatí SCK Záhorák jar - leto 2022

Kamaráti cykloturisti, po dvoch rokoch obmedzení a zákazov ktoré spoločnej cykloturistike príliš nežičili sa vraciame späť s kalendárom výletov nášho cykloklubu na jar a začiatok leta, ktorý sa vám zobrazí po kliknutí na obrázok. Veríme, že si z ponuky podujatí vyberiete. Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

Stretnutie cykloturistov Slovenska 18. - 21. júna Mikroregión Rimava

Slovenský cykloklub Rimava pozýva priaznivcov cykloturistiky spoznať krásy slovenskej prírody, ľudové zvyky, malé jazierka, rozhľadne a množstvo kostolíkov mikroregiónu Rimava ktorý sa nachádza v Banskobystrickom kraji blízko historického mesta Rimavská Sobota. Našimi spreivodcami budú členovia cykloklubu Rimava ktorí pre účastníkov zrazu pripravili niekoľko zaujímavých trás zameraných na prírodné a kultúrne atraktivity mikroregiónu Rimava a Rimavica. Informácie o programe a zrazu ako aj jednotlivých trasách nájdete v odkaze. https://drive.google.com/file/d/1Mwx5hrqhBGtToMa5bBcWsTwBVYqNd_LR/view?usp=sharing