Preskočiť na hlavný obsah

Na Dobrú vodu a Katarínku 2011

Priam v srdci Malých Karpát, na mieste ktoré križovala stredoveká obchodná cesta leží dedinka Dobrá Voda. Dnes už po cestách k nej vedúcich nehrkocú kolesá vozov, nahradili ich kolesá bicyklov Malackých cykloturistov. Pokračujúc v stopách pútnikov prekročili hrebeň Malých Karpát a ocitli sa v malebnej dedinke učupenej pod masívom Malých Karpát kde ovlažení dúškami vody.
Ovlažení dúškami vody z prameňa nesúceho meno obce a podmanení jej pôvabom v tichosti spočinuli na miestnom cintoríne pred hrobom básnika a spisovateľa Jána Hollého, ktorý na Dobrej Vode strávil posledných 6.rokov svojho života. Skôr než sa znova po stopách pútnikov vydali k domovu nenechali si ujsť pôsobivý výhľad z ruín mohutného, nikdy nedobytého Dobrovodského hradu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Privítajme jar na bicykli 14.apríla

Slovenský cykloklub Záhorák Malacky pozýva malých aj veľkých cyklistov v nedeľu 14.apríla o 9:00 pred malackú synagógu na štart spoločnej cyklojazdy na Devín ktorou symbolicky otvoríme ďalšiu cykloturistickú sezónu na Záhorí.
Tešíme sa na Vašu účasť. 


Pamätník pre Petra

Priatelia, po dlhom období bojovania s bosanskými úradmi, hľadaním realizátorov pamätníka a vôľou ľudí som rád, že Vám dnes môžem oznámiť, že pamätník je na svete. Momentálne čaká na vyschnutie a pravdepodobne budúci týždeň bude osadený na mieste tragédie. Moje pôsobenie je od mája tohoto roku v BiH ukončené, veľmi som túto záležitosť chcel ukončiť do nášho odchodu, avšak niektoré veci sa bohužiaľ nedali posunúť tak ako som si želal. Momentálne aj môj veľký dík patrí hlavne našemu tlmočníkovi Harisovi Parlovi, ktorý sa o vec postaral. Vám aj v mene Peťa a Jeho rodiny ďakujem, Vaše príspevky pomohli uchovať jeho meno. Na deň 29.9.2018 sa plánuje uskutočnenie komemorácie na mieste nehody v Sarajeve s prítomnosťou miestných médií, cykloklubu Giro di Sarajevo, slovákov v BiH atď. Mojim zámerom je upovedomiť aj slovenské médiá s čím by mi mohol pomôcť cykloklub Záhorák. Zatiaľ Vám ďakujem a budem naďalej informovať. 
S pozdravom Peter Šulgan
fotogaléria Sarajevo 2018