Preskočiť na hlavný obsah

Na Dobrú vodu a Katarínku 2011

Priam v srdci Malých Karpát, na mieste ktoré križovala stredoveká obchodná cesta leží dedinka Dobrá Voda. Dnes už po cestách k nej vedúcich nehrkocú kolesá vozov, nahradili ich kolesá bicyklov Malackých cykloturistov. Pokračujúc v stopách pútnikov prekročili hrebeň Malých Karpát a ocitli sa v malebnej dedinke učupenej pod masívom Malých Karpát kde ovlažení dúškami vody.
Ovlažení dúškami vody z prameňa nesúceho meno obce a podmanení jej pôvabom v tichosti spočinuli na miestnom cintoríne pred hrobom básnika a spisovateľa Jána Hollého, ktorý na Dobrej Vode strávil posledných 6.rokov svojho života. Skôr než sa znova po stopách pútnikov vydali k domovu nenechali si ujsť pôsobivý výhľad z ruín mohutného, nikdy nedobytého Dobrovodského hradu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Zahájenie cyklosezóny 2020 sa odkladá.

Kamaráti cyklisti, nakoľko nám tu v okolí začala šarapatiť tá krpatá potvora, ktorej sa vraj ani na bicykli ujsť nedá a je k tomu aj silno družná, zaručene ak by mohla, rada by s nami aj 19. apríla na plánované Zahájenie cyklosezóny 2020 do Devína vybrala. Ak však my chytrejší ako ona budeme a nejaký čas sa ani ny tých bicykloch družiť veľmi nebudeme, snáď tá potvora skoro vykape a my sa spolu nielen na Devín, ale na ďaľšie výlety vyberieme. Dáme si vedieť.

Nasadnite s nami na bicykel

Kamaráti cyklisti, aj tento rok sme pre vás pripravili množstvo zaujímavých cyklovýletov. Tak neváhaje a pridajte sa k nám. Kalendár našich podujatí vo forme tlačiteľnej brožúry si môžete stiahnuť v priloženom odkaze .