Preskočiť na hlavný obsah

Na bicykli Dunajskými luhmi, nedeľa 26. júna.


 
Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám na tak trochu dobrodružnú cyklotúru spleťou dunajských ramien plných brodov na Ostrov orliaka morského, jediného hniezdiska tohto vzácneho vtáka v Strednej Európe. Na tomto krásnom, všetkými zabudnutom mieste neďaleko obce Bodíky, snáď zazrieme aj iné vzácne druhy vtákov ako kormorány a volavky. Skôr než stihnú oschnúť kolesá našich bicyklov, čaká nás ďalší nemenej podmanivý zážitok v gurmánskej oáze, Hullám csárde na brehoch Dunaja v Gabčíkove, odkiaľ budeme pokračovať necelých 13 km na žel. st. do Dunajskej Stredy kde sa naše cykloputovanie po necelých 85 km uzavrie.
Štart cyklotúry je v nedeľu na žel. st. v Malackách odkiaľ sa os. vlakom (odch. 6:35) presunieme do Bratislavy kde naše cykloputovanie zahájime. Tešíme sa na Vás.    

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Kalendár podujatí SCK Záhorák jar - leto 2022

Kamaráti cykloturisti, po dvoch rokoch obmedzení a zákazov ktoré spoločnej cykloturistike príliš nežičili sa vraciame späť s kalendárom výletov nášho cykloklubu na jar a začiatok leta, ktorý sa vám zobrazí po kliknutí na obrázok. Veríme, že si z ponuky podujatí vyberiete. Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

19. ročník Regionálneho zrazu cykloturistov Záhoria 3. 9. – 5. 9. 2021

Po novej cyklotrase k strážcovi Myjavy.   Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám na víkendové cyklopotulky malebnou Myjavskou pahorkatinou po novej cyklotrase na hrad Branč. Našimi sprievodcami budú cykloturisti z oddielu KST Jablonica, ktorí nám okrem pôsobivých výhľadov na trase ponúknu aj prehliadku kaštieľa v Jablonici a večerný táborák v priestoroch kynologického cvičiska v obci. Tešíme sa na vás.   Program zrazu: 3. 9. 2021 – piatok: 19:00 – 21:00 prezentácia účastníkov, ubytovanie 21:00 - 23:00 posedenie spojené s opekaním a vlastným programom 4. 9. 2021 – sobota: 7:00 – 8:45 prezentácia účastníkov 9:00 – 9:15 otvorenie zrazu 9:20 – 15:30 odchod na trasy: hlavná so sprievodom ku chate Lesanka pri Turej Lúke s pokračovaním po novovybudovanej cyklotrase na trasu od hradu Branč a okolo Bukovca cez Prietrž návrat do Jablonice. 15:30 – 18:00 prehliadka kaštieľa a ostatných pamiatok obce 19:00 – 23:00 zapálenie táboráka, posedenie pri vatre, videu alebo hudbe 24:00 hod večierka, noč