Preskočiť na hlavný obsah

Na bicykli Dunajskými luhmi, nedeľa 26. júna.


 
Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám na tak trochu dobrodružnú cyklotúru spleťou dunajských ramien plných brodov na Ostrov orliaka morského, jediného hniezdiska tohto vzácneho vtáka v Strednej Európe. Na tomto krásnom, všetkými zabudnutom mieste neďaleko obce Bodíky, snáď zazrieme aj iné vzácne druhy vtákov ako kormorány a volavky. Skôr než stihnú oschnúť kolesá našich bicyklov, čaká nás ďalší nemenej podmanivý zážitok v gurmánskej oáze, Hullám csárde na brehoch Dunaja v Gabčíkove, odkiaľ budeme pokračovať necelých 13 km na žel. st. do Dunajskej Stredy kde sa naše cykloputovanie po necelých 85 km uzavrie.
Štart cyklotúry je v nedeľu na žel. st. v Malackách odkiaľ sa os. vlakom (odch. 6:35) presunieme do Bratislavy kde naše cykloputovanie zahájime. Tešíme sa na Vás.    

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Nasadnite s nami na bicykel

Kamaráti cyklisti, aj tento rok sme pre vás pripravili množstvo zaujímavých cyklovýletov. Tak neváhaje a pridajte sa k nám. Kalendár našich podujatí vo forme tlačiteľnej brožúry si môžete stiahnuť v priloženom odkaze .

Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha 23. mája

Kamaráti cyklisti, aj napriek okolnostiam zamedzujúcim organizovani hromadných športových podujatí, rozhodli sme sa spolu OZ Zenit a cykloklubom Gajary, ponúknuť pre všetkých priateľov cykloturistiky možnosť absolvovať v poradí už 10. ročník cyklomaratónu Memoriálu Petra Patscha. Vzhľadom k okolnostiam, (obmedzenie prevádzky reštauračných zariadení) nebude možné po dojazde do cieľa zabezpečiť občrstvenie v priestor och reštaurácie Illys v Malackách. Spoločný štart (6:30 hod.) ako aj záverečné vyhodnotenie po dojazde, doplnené občerstvením a tombolou. (20:00 hod.) sa z tohoto dôvodu presúvajú do priestorov Poľovníckeho domu na ul. Jána Kollára 982 (asi 200 m za šport. halou Malina smerom k železnici). Tak ako v minulom roku aj tentoraz budú pripravené pre účastníkov dve varianty trasy: trasa 216 km - pre zdatnejších Trasa vedie cestami BSK a čo najvernejšie kopiruje hranice kraja. Jazda sa uskutočňuje za plnej cestnej premávky. Časový limit splnenia výkonu jazdca j