Preskočiť na hlavný obsah

19. ročník Regionálneho zrazu cykloturistov Záhoria 3. 9. – 5. 9. 2021

Po novej cyklotrase k strážcovi Myjavy.
 
Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám na víkendové cyklopotulky malebnou Myjavskou pahorkatinou po novej cyklotrase na hrad Branč. Našimi sprievodcami budú cykloturisti z oddielu KST Jablonica, ktorí nám okrem pôsobivých výhľadov na trase ponúknu aj prehliadku kaštieľa v Jablonici a večerný táborák v priestoroch kynologického cvičiska v obci. Tešíme sa na vás.
 
Program zrazu:
3. 9. 2021 – piatok:
19:00 – 21:00 prezentácia účastníkov, ubytovanie
21:00 - 23:00 posedenie spojené s opekaním a vlastným programom
4. 9. 2021 – sobota:
7:00 – 8:45 prezentácia účastníkov
9:00 – 9:15 otvorenie zrazu
9:20 – 15:30 odchod na trasy: hlavná so sprievodom ku chate Lesanka pri Turej Lúke s pokračovaním po novovybudovanej cyklotrase na trasu od hradu Branč a okolo Bukovca cez Prietrž návrat do Jablonice.
15:30 – 18:00 prehliadka kaštieľa a ostatných pamiatok obce
19:00 – 23:00 zapálenie táboráka, posedenie pri vatre, videu alebo hudbe
24:00 hod večierka, nočný kľud.
5. 9. 2021– nedeľa:
8:00 hod budíček, osobná hygiena, raňajky
9:00 hod do 13:00 voľný turistický program, doporučené krátke trasy na Rozbehy (zrúcanina hradu, rozhľadňa, detský areál pri chate, štyri veterné elektrárne), PP Ľahký kameň s 3 jazierkami pri Dobrej Vode, rozhľadňu, múzeum roľníctva, pamätníky SNP u Rehušov, pamiatky na cintoríne aj fare Hlboké a múzeum v Hlbokom.
13:00 hod ukončenie zrazu, opustenie zrazového priestoru.
Upozornenie: Žiadame účastníkov, aby dodržiavali aktuálne vyhlásené opatrenia proti koronavírusu a rešpektovali príslušné pokyny poriadateľov. Podpisom pri prezentácii potvrďte, že ste v posledných 14 dňoch neprišli do styku s pozitívne testovanými osobami a nepochádzate z rizikového prostre- dia. Zároveň uveďte jeden z kontaktov – telefón, mail, alebo adresu bydliska.
Všeobecné ustanovenia:
Miesto zrazu: Kynologické cvičisko ZKJ Jablonica s prípojkou vody, elektriny (na konci obce smerom na Trnavu – pri zelenej cyklotrase)
Prezentácia: piatok 19:00 až 21:00, sobota 07:00 – 08:45 hod v mieste zrazu.
Zúčastniť sa možno i na jeden deň, v sobotu 5. 9. 2020, so začiatkom 9:00 h
Doprava: podľa cestovného poriadku vlakom na trati Trnava - Kúty, vlastná
osobnými vozidlami alebo bicyklami po cyklotrasách resp. po ceste č.51 a 501
Ubytovanie: vo vlastných stanoch, alebo v penzióne Záhoran - objednávky: tel. 034/6583144, 0904/613553. Na požiadanie poriadateľ poskytne potreby na stanovanie a spacie vaky).
Stravovanie: Z vlastných zásob, pre účastníkov zrazu čaj a minerálka zdarma, možnosť zakúpenia občerstvenia, nápojov v mieste zrazu, ostatných potravín a stravy v obchodných a stravovacích zariadeniach v obci, večer posedenie pri táboráku s možnosťou opekania, (prípadne k dispozícii guláš a pod).
Výstroj: Turistická - do každého počasia, podľa potreby a záujmu aj na
stanovanie, cykloturistická mapa Záhorie – Považie, bicykel v dobrom technickom stave, pre plavcov pri priaznivom počasí aj plavky (v blízkosti priehrada) a všetko pre dobrú náladu.
Trasy: 30 a 50 km - vyznačené cyklotrasy v okolí Jablonice a v Malých Karpatoch.
Účastnícky poplatok: nevyberá sa
Možno dohodnúť ukončenie bez návratu, pamätný list bude vydaný pri štarte.
Informácie: Stanislav Hamerlík, Bernolákova 684, 906 32 Jablonica,
e-mail: hamerlikstano@jablonica.net, mobil 0902 606 358, 0944 995 305

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Stretnutie cykloturistov Slovenska 18. - 21. júna Mikroregión Rimava

Slovenský cykloklub Rimava pozýva priaznivcov cykloturistiky spoznať krásy slovenskej prírody, ľudové zvyky, malé jazierka, rozhľadne a množstvo kostolíkov mikroregiónu Rimava ktorý sa nachádza v Banskobystrickom kraji blízko historického mesta Rimavská Sobota. Našimi spreivodcami budú členovia cykloklubu Rimava ktorí pre účastníkov zrazu pripravili niekoľko zaujímavých trás zameraných na prírodné a kultúrne atraktivity mikroregiónu Rimava a Rimavica. Informácie o programe a zrazu ako aj jednotlivých trasách nájdete v odkaze. https://drive.google.com/file/d/1Mwx5hrqhBGtToMa5bBcWsTwBVYqNd_LR/view?usp=sharing

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha 23. mája

Kamaráti cyklisti, aj napriek okolnostiam zamedzujúcim organizovani hromadných športových podujatí, rozhodli sme sa spolu OZ Zenit a cykloklubom Gajary, ponúknuť pre všetkých priateľov cykloturistiky možnosť absolvovať v poradí už 10. ročník cyklomaratónu Memoriálu Petra Patscha. Vzhľadom k okolnostiam, (obmedzenie prevádzky reštauračných zariadení) nebude možné po dojazde do cieľa zabezpečiť občrstvenie v priestor och reštaurácie Illys v Malackách. Spoločný štart (6:30 hod.) ako aj záverečné vyhodnotenie po dojazde, doplnené občerstvením a tombolou. (20:00 hod.) sa z tohoto dôvodu presúvajú do priestorov Poľovníckeho domu na ul. Jána Kollára 982 (asi 200 m za šport. halou Malina smerom k železnici). Tak ako v minulom roku aj tentoraz budú pripravené pre účastníkov dve varianty trasy: trasa 216 km - pre zdatnejších Trasa vedie cestami BSK a čo najvernejšie kopiruje hranice kraja. Jazda sa uskutočňuje za plnej cestnej premávky. Časový limit splnenia výkonu jazdca j