Preskočiť na hlavný obsah

Otváranie riek Moravy a Dyje 21.4.2013

Za jeden deň na bicykli naprieč troma štátmi? Na prvý pohľad zdanlivo odvážne predsavzatie naplnila v nedeľu 21.4.2013 takmer dvadsiatka cyklistických nadšencov SCK Záhorák Malacky na cyklotúre spájajúcej Slovensko, Rakúsko a Južnú Moravu. 100 km v sedle bicykla ponúklo vytrvalcom absorbovať ospalú náladu malebných rakúskych dedín ako aj návštevu miest spätých s históriou rodu Lichtenštajnov na Morave v Pohansku pri Břeclavi. Tu pod romantickou kulisou empírového zámočku zazneli aj svieže melódie miestnej kapely pri ktorých dámske trio cykloklubu v tanci riadne vyzvŕtalo odvážlivcov z radov SCK Záhorák. Spolu s prebúdzajúcou sa jarou v lužných lesoch Moravy a Dyje tým ešte umocnili pôsobivé dojmy účastníkov cyklovýletu a dali tak bodku za týmto vydareným podujatím.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Privítajme jar na bicykli 14.apríla

Slovenský cykloklub Záhorák Malacky pozýva malých aj veľkých cyklistov v nedeľu 14.apríla o 9:00 pred malackú synagógu na štart spoločnej cyklojazdy na Devín ktorou symbolicky otvoríme ďalšiu cykloturistickú sezónu na Záhorí.
Tešíme sa na Vašu účasť. 


Pamätník pre Petra

Priatelia, po dlhom období bojovania s bosanskými úradmi, hľadaním realizátorov pamätníka a vôľou ľudí som rád, že Vám dnes môžem oznámiť, že pamätník je na svete. Momentálne čaká na vyschnutie a pravdepodobne budúci týždeň bude osadený na mieste tragédie. Moje pôsobenie je od mája tohoto roku v BiH ukončené, veľmi som túto záležitosť chcel ukončiť do nášho odchodu, avšak niektoré veci sa bohužiaľ nedali posunúť tak ako som si želal. Momentálne aj môj veľký dík patrí hlavne našemu tlmočníkovi Harisovi Parlovi, ktorý sa o vec postaral. Vám aj v mene Peťa a Jeho rodiny ďakujem, Vaše príspevky pomohli uchovať jeho meno. Na deň 29.9.2018 sa plánuje uskutočnenie komemorácie na mieste nehody v Sarajeve s prítomnosťou miestných médií, cykloklubu Giro di Sarajevo, slovákov v BiH atď. Mojim zámerom je upovedomiť aj slovenské médiá s čím by mi mohol pomôcť cykloklub Záhorák. Zatiaľ Vám ďakujem a budem naďalej informovať. 
S pozdravom Peter Šulgan
fotogaléria Sarajevo 2018