Preskočiť na hlavný obsah

Otváranie riek Moravy a Dyje 21.4.2013

Za jeden deň na bicykli naprieč troma štátmi? Na prvý pohľad zdanlivo odvážne predsavzatie naplnila v nedeľu 21.4.2013 takmer dvadsiatka cyklistických nadšencov SCK Záhorák Malacky na cyklotúre spájajúcej Slovensko, Rakúsko a Južnú Moravu. 100 km v sedle bicykla ponúklo vytrvalcom absorbovať ospalú náladu malebných rakúskych dedín ako aj návštevu miest spätých s históriou rodu Lichtenštajnov na Morave v Pohansku pri Břeclavi. Tu pod romantickou kulisou empírového zámočku zazneli aj svieže melódie miestnej kapely pri ktorých dámske trio cykloklubu v tanci riadne vyzvŕtalo odvážlivcov z radov SCK Záhorák. Spolu s prebúdzajúcou sa jarou v lužných lesoch Moravy a Dyje tým ešte umocnili pôsobivé dojmy účastníkov cyklovýletu a dali tak bodku za týmto vydareným podujatím.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom Kanáli 5. júna

  Kamaráti cykloturisti, pridajte sa k nám symbolicky otvoriť plavebnú sezónu na Baťovom kanáli v skalickom prístave spestrenú kultúrnym programom a trhoviskom. Nevynecháme ani návštevou novej rozhľadne a veterného mlyna v Holíči. Stretneme sa v sobotu ráno na žel. st. v Malackách, odkiaľ sa vlakom 6:54 prepravíme cez Kúty do Kopčian kde náš cyklovýlet zahájime. Tešíme sa na vás.

Kalendár podujatí SCK Záhorák jar - leto 2022

Kamaráti cykloturisti, po dvoch rokoch obmedzení a zákazov ktoré spoločnej cykloturistike príliš nežičili sa vraciame späť s kalendárom výletov nášho cykloklubu na jar a začiatok leta, ktorý sa vám zobrazí po kliknutí na obrázok. Veríme, že si z ponuky podujatí vyberiete. Tešíme sa na stretnutie s Vami. 

Stretnutie cykloturistov Slovenska 18. - 21. júna Mikroregión Rimava

Slovenský cykloklub Rimava pozýva priaznivcov cykloturistiky spoznať krásy slovenskej prírody, ľudové zvyky, malé jazierka, rozhľadne a množstvo kostolíkov mikroregiónu Rimava ktorý sa nachádza v Banskobystrickom kraji blízko historického mesta Rimavská Sobota. Našimi spreivodcami budú členovia cykloklubu Rimava ktorí pre účastníkov zrazu pripravili niekoľko zaujímavých trás zameraných na prírodné a kultúrne atraktivity mikroregiónu Rimava a Rimavica. Informácie o programe a zrazu ako aj jednotlivých trasách nájdete v odkaze. https://drive.google.com/file/d/1Mwx5hrqhBGtToMa5bBcWsTwBVYqNd_LR/view?usp=sharing